İzmir’de bir İtalyan: Ristorante Pizzeria Venedik

İzmir’de bir İtalyan: Ristorante Pizzeria Venedik

Bir güzel mekan tavsiyesi ile karşınızdayım! İzmir'de burayı bilmeyen kaldı mı bilmiyorum ama belki tekrar gitmenize vesile olur bu yazı. İzmir'i ziyaret edecek olanlara ise hoş bir öneri olur.

Ristorante Pizzeria Venedik (Pizza Venedik) ortamıyla, hizmetiyle, lezzetleriyle kendinizi İtalya'da hissedebileceğiniz bir yer. Etrafta Türkçe konuşulmuyor olsa İtalya'dan bir eksiği yok. Yeri Alsancak'ta resmi adı 1382 Sokak olan Gül Sokak'ta.

 

Biz daha önce de gitmiştik Olgun'la, fakat bu seferki gidişimiz farklı bir hikaye…

İzmir Gourmet Guide diye bir rehber kitap var, İzmir Gurme Rehberi yani. İzmir'deki lezzet duraklarını ve özel restoranları belirleyip derlemişler, videolu, interaktif bir yeme – içme – eğlence rehberi oluşturmuşlar. Bir adım öne çıkan restoranları, sokak arası mekanları, esnaf lokantalarını, Ege yemeklerinde iddialı yerleri bu rehberde bulabiliyorsunuz.

Siz de İzmir'in tadına varmak isterseniz IGG'nin internet sitesine tık tık… Kitabı edinmek isterseniz ben geçen sene İzmir'de bir D&R'dan almıştım.

IGG'nin Facebook sayfasını beğenip etkinliklerden haberdar olmak için de buraya buyrun.

İşte ben de sosyal medyada dolanıp yeni mekan avcılığı yaparken İzmir Gourmet Guide'ın hesabında bir fotoğraf yarışmasına rastladım.

Fotoğraf yarışmasına rastladım

Yarışmacı kişiliğime dur diyebilmem imkansız oldu tabii ki! Kitap bende vardı, hemen kendimce bir tema kurdum. Madem ödül Venedik Gecesi'ne katılmak, benim Venedik maskem de kompozisyonda yer almalıydı…

Normalde fotoğraf çok iddialı olduğum bir dal değil. Ama burada üstün bir fotoğrafçılık becerisi gerekmiyordu zaten, önemli olan ilginç bir tema yaratmaktı. Yine de çok umudum yoktu.

Daha sonra Facebook hesabıma gelen mesajla irkildim. Herkesin duymaktan keyif alacağı büyülü kelimeler yazıyordu mesajda: "Tebrikler, kazandınız!"

Kazanmak ne güzel bir duygu!

 

Ödül olarak IGG ekibi bizim adımıza Venedik Gecesi'ne rezervasyon yaptı. Etkinlik Pizza Venedik Restoranı'na ait bir organizasyondu. O güne özel Venedik'e özgü tatları deneyimleyebileceğimiz bir menü hazırlamışlar.

Pizza Venedik'in diğer etkinliklerinden haberdar olmak için Facebook sayfasını beğenmekte fayda var diye düşünüyorum.

Venedik gecesinde menü şu şekildeydi:

Venedik gecesine özel menü

Yediğimiz her şey çok lezzetliydi. Özellikle o deniz mahsülleri çorbası neydi öyle! Bundan sonra sık sık canım ondan çekecek sanırım.

 

Önceden geldiğimiz için biliyorum, pizzaları, makarnaları da çok iyi buranın. İzmir'de mutlaka keşfedilmesi gereken bir restoran olarak notunuzu alabilirsiniz.

Yemeğin üzerine hesabı öderken bir de buzlu limon sorbe ikram ediyorlar. Limonçello gibi sindirime yardımcı sorbeyi de afiyetle içip hesabı ödüyorsunuz. Tabii biz bu sefer hesabı ödeme kısmını es geçince sorbe daha da lezzetli geldi.

Sorbeler ikram

Bize çok hoş bir gece yaşatan İzmir Gourmet Guide'a ve yemekleri ile midemizi şenlendiren Pizza Venedik'e çok teşekkür ederiz!

 

Pizza Venedik Hatırası

 

 

 

Son Yazılar
Bir cevap bırakın