Size Macera Hediye Ediyorum!

Size Macera Hediye Ediyorum!

Sevgili okuyucu, bir iyi, bir de daha iyi haberim var.  İyi haber: Yine bir kaçış oyununa gittim 🙂  Bu sefer kaçmaktan çok "ajanlık" yaptık diyebilirim. (Yazıyı okumaya devam edin, daha iyi haber sonda!)

1 saat içinde bulmacaları ve şifreleri çözüp kilitleri açtığımız kaçış oyunlarından size daha önce bahsetmiştim. Bu konsepte kendimi feci kaptırdığım için blogda daha çok kaçış oyunu yazısı okuyabilirsiniz!

Ocak ayındaki İstanbul ziyaretimde gittiğim "Senin Maceran" oyunu 3 bölümden oluşan bir ajanlık deneyimi. Ajanlık diyorum, çünkü oyundaki amaç odadan çıkmak veya kaçmak değil. Gizli belgeyi ele geçirip bombayı imha etmek. 

Çok ajanız!

İlk bölümü "Ofis": Girdiğin ofiste bulmacaları çözerek gizli zarftaki belgeyi ele geçiyorsun. Ofisten çıkmadan deaktive etmen gereken bir bomba da var!

İkinci bölüm "Pusula": İşte burası çok ilginç, sizi siyah bir "araba"alıyor ve İstanbul'da bir yerlere götürüyor. Elindeki haritayı oku, ipuçlarını takip et ve bulmacayı çöz!

Üçüncü bölüm "Ada":  Henüz hazırlık aşamasında. Deniz kenarında geçeceğe benzer. Bu bölümde zekanın yanı sıra fiziksel kuvvetimizi de konuşturacakmışız.

2. bölümü oynamak için illa ki ekibinizde 1. bölümü oynamış birisinin olması isteniyor ve şu an 2. bölüm sadece cumartesi günleri oynanıyor.

Farklı konsepti ile gönlümü çalan Senin Maceran'ın "Ofis" turunu arkadaşlarımız Ahmet ve Özgün'le tamamladık. Hırslı ve hevesli bir ekiptik, bombayı 22 dakika kala imha etmeyi başardık. Bu esnada çok da eğlendik.
 

Bizim Maceramız çok zevkliydi

Özellikle bomba imha kısmı çok keyifli. "Kabloyu kim kesecek" kavgası yapmayacağınız bir ekiple gitmenizi tavsiye ederim.

Sırf oyunun 2. bölümünü merak ettiğim için acil bir İstanbul planı yapasım var! Eminim o daha da eğlencelidir.

Senin Maceran'ın diğer kaçış oyunlarından ayrılan yönleri:

– Yine bulmacalar ve kilitler içerse de tam bir kaçış değil, ajanlık oyunu. Biz adeta bir ajan gibi ardımızda iz bırakmamak için elimizden geleni yaptık 🙂
– Devamı olması (ki devamı çok gizemli, siyah araba sizi alıyor filan…).
– Oyuna girmeden moderatörün size ne kadar yardım etmesini istediğinizi belirliyorsunuz. Biz orta seviyeyi seçmiştik.
– Oyunu tamamlama sürenize ve kullandığınız ipucunun niteliğine göre size bir puan veriliyor. Böylece çok ipucu isteyip oyunu erken bitirenle, ipucusuz oynayıp geç bitiren arasında fark oluyor…
Örneğin biz 58 puan aldık. Listede 79 ları görünce puanımızı beğenmedik ama 2. turda iddialıyız!
– Yeri bir bahçe içinde tek katlı bir evde.

Oyunun hemen hemen tek bir ofiste geçmesi, fazla oda olmaması ise oyunun bir dezavantajı sayılabilir. Ama bulmacalar o kadar keyifliydi ki tek odada kocaman ev zevki alıyorsunuz.

Senin Maceran ekibi kişiye özel oyunlar da tasarlıyor. Sevdiğiniz birine "The Game" filminin senaryosu gibi sürpriz oyunlar da hazırlatabilirsiniz. "O kadar uzun boylu değil" derseniz de en azından bir özel gününüzü Senin Maceran'ın ofis bulmacasını çözerken kutlayabilirsiniz. Rezervasyon ve bilgi için tık tık...

Daha İyi habere gelince… Benim yazılarımı okuyup beğene basan, eşine dostuna öneren canım takipçilerime bu eğlenceli oyunun 140 tl değerindeki Ofis bölümünü hediye ediyorum!

Aşağıdaki şartları yerine getiren şanslı izleyicim benimle iletişime geçecek ve Senin Maceran sitesinden istediği tarih ve saate randevu alacak. Hem de kazanan kişi sevdiği 3 arkadaşını da beraberinde götürebilecek…

İşte şartlarımız:

1- Sosyal medyadan beni bulun. (hangisinde varsanız…) 

 Facebook sayfamı beğenin… ("Zaten beğenmiştim" diyenlere sevgiler)

Instagram hesabımı takip edin. (Pişman olmazsınız sanırım)

Twitter'a da el attım, takip için tık tık

2- Bu yazının linkini sosyal medya hesaplarınızdan istediğiniz birinde paylaşın.
 

 

3- Paylaşımınızın linkini isminizle beraber bu yazının altına yorum olarak ekleyin.

Bu kadar!

Paylaşımınızın linkini elde etmek için:

 

Önce kırmızı okun gösterdiği yerde, isminizin altındaki zamana tıklayın. Açılan yeni sayfada sarı okla gösterdiğim linki kopyalayın. Paylaşım linkiniz bu!

 

Bu Facebookdaki paylaşım yöntemi. Dilerseniz Twitter'dan da paylaşabilirsiniz. Paylaşım linkinizi elde ettikten sonra yorum yazmanız gerekecek.

 

 

4- Ekstra katılım hakkı için: Beğendiğiniz, yararlı bulduğunuz diğer yazılarımı da sosyal medyada paylaşıp paylaşım linkinizi paylaştığınız yazımın altına yorum olarak bırakın.

Kazanmayı çok istiyorsanız yanında sizi götürecek arkadaşlarınızın da çekilişe katılmasını isteyebilirsiniz.  Katılımlar 1 Mart 2015 tarihine kadar devam edecek,

Çekilişimizin kazananını 2 Mart'ta video ile Instagram ve Facebook hesaplarımda paylaşıyor olacağım. Takipte kalıp bana ulaşmayı unutmayın!

Bakalım sizin maceranız nasıl olacak? Herkese bol şans!

Not: Bizi misafir etmekle kalmayıp böyle bir çekiliş yapmamızı sağlayan Senin Maceran ekibine de çok teşekkür ediyorum!

Son Yazılar
Yorum ( 10 )
 1. Didem Soyubol Atçıoğlu dedi ki...
  4 Şubat 2015 at 22:00
  Cevapla

  Hepsini zaten beğenmiştim :)\r\n\r\nhttp://didemveburakgeziyor.blogspot.com.tr/2015/02/macera-ister-misiniz.html

 2. Serhat Yılmaz dedi ki...
  4 Şubat 2015 at 22:00
  Cevapla

  Hepsini de beğendim :)\r\n\r\nhttps://www.facebook.com/serhatyilmaz/posts/10152856759703153

 3. Burcu Bilgin dedi ki...
  5 Şubat 2015 at 22:00
  Cevapla

  Ben de ben deee :)\r\nhttps://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10152551998471644&id=704016643&ref=bookmark

 4. Dilek Vidana Tavaşoğlu dedi ki...
  5 Şubat 2015 at 22:00
  Cevapla

  Nice güzel paylaşımlara…\r\n\r\nhttps://www.facebook.com/dilek.vidanatavasoglu/posts/770822839668284?comment_id=771440976273137&notif_t=share_comment

 5. ö.sinem buğan dedi ki...
  7 Şubat 2015 at 22:00
  Cevapla

  Escape34’ten fazlasını öğrenmek güzel oldu, teşekkürler :)\r\n\r\nhttps://www.facebook.com/osinem.bugan/posts/794104517327352?pnref=story

 6. Naz İrem dedi ki...
  8 Şubat 2015 at 22:00
  Cevapla

  Facebook vardı, instagram eklendi. Bol maceralı günler olsun:)\r\n\r\nhttps://www.facebook.com/naz.akdur/posts/10152536062126856?pnref=story

 7. Adsız dedi ki...
  24 Şubat 2015 at 22:00
  Cevapla

  Sizin İstanbul oyununu yine blogdan okuyarak bu güzel oyunları tanımış sevmiş biri olarak canı gönülden teşkkürlerimi sunuyorum.. Tanıtım ve paylaşım için, sevgiler Melike&Olgun

 8. ferhat Albayrak dedi ki...
  24 Şubat 2015 at 22:00
  Cevapla

  İlkbahara iyi bir başlangıç hiç fena olmaz :)\r\n\r\nhttps://www.facebook.com/ferhat.albayrak.961/posts/10152813719083883?pnref=story

 9. Adsız dedi ki...
  24 Şubat 2015 at 22:00
  Cevapla
 10. Melike Kutlay Cengiz dedi ki...
  2 Mart 2015 at 22:00
  Cevapla

  Ferhat Bey tebrikler! Bahara iyi bir başlangıç yapmış olacağınızı umuyorum. Benimle iletişime geçmenizi bekliyorum :)\r\n\r\nTüm katılımcılara da teşekkür ederim.

Bir cevap bırakın