Seyahat Temalı Dekorasyon Fikirleri

Seyahat Temalı Dekorasyon Fikirleri

Seyahat böceği sizi bir kere ısırdı mı tamam! Artık siz de bir bağımlısınız… Gezemediğiniz zamanlarda da seyahat anılarınızın yanınızda olması için evinize ufak dokunuşlarda bulunup ev ortamına gezgin ruhunuzu yansıtmak mümkün…

Bir dünya küresi ile hayallere dalabilir, gittiğiniz yerlerden aldığınız objeleri sergilediğiniz bir köşe ile anılarınızı her daim canlı tutabilrsiniz. Haritalar, bavular, dürbünler evinizde yerini aldıkça hem eviniz, hem ruhunuz renklenebilir.

Ben de yazlık evimizi dekore ederken içimden taşan seyahat sevgisine dur diyemediğim için internette “seyahat temalı dekorasyon fikirleri” aramaya başladım.  Bulduğum fikirleri de blogda derleyip siz seyahatseverler ile paylaşmayı uygun gördüm.

Tv Ünitesi

Çok beğendiğim bir fikir oldu. Altındaki bavulların üniteye kattığı hava çok hoş. Kesinlikle uygulayacağım!

Kaynak: Pinterest

Bavul Puf

Eve girer girmez “burası gezgin birinin evi” mesajını işte bu puf verecek.

Kaynak: Homify.com.tr

Dünya Küresi

Dekoratif dünya küresi o köşeye çok yakışmamış mı?

Kaynak: Homify.com.tr

Bavul dolap

Evinizde bulunan eski bavullardan boyutları aynı olanları kullanarak yaptırabileceğiniz bu şifonyer hem işlevsel hem de şık.

Kaynak: Homify.com.tr

Obje köşesi

Seyahatlerden aldığınız objeleri evin çeşitli yerlerinde sergileyerek anılarınızı yadedebilir, zevksiz biblolardan kurtulabilirsiniz.

Kaynak: Homify.com.tr

Fotoğraf köşesi

Seyahatlerde çekilmiş fotoğraflarımızla çeşitli kolajlar yapıp evin bir köşesine asmak birçoğumuzun aklına gelmiştir. Ama bu şekilde asmak akla gelmemiş olabilir. Yapımının basit ve ekonomik olması hoşuma gitti. Alttaki bavul da ayrı bir sevimlilik katmamış mı?

Kaynak: Pinterest

Karpostal Köşesi

Gelişen teknoloji ile gittiğimiz yerden sevdiklerimize kart atma adeti biraz geride kaldı. Yine de en beğendiğiniz karpostallar ile böyle bir kolaj yapmak hoş olabilir…

Kaynak: Pinterest

Haritalı veya Şehir temalı Nevresim Takımları

Seyahat dolu rüyalar için birebir! Kuzenlerim bana böyle bir takım hediye ettiler, severek kullanıyorum.

Kaynak: Pinterest

Bavul Komodin

Bavuldan puf yaptık, dolap yaptık, komodin niye olmasın? Nostaljik görünümlü bavul arayışına girme zamanı gelmiş sanırım…

Kaynak: Pinterest

Benim aklıma gelmeyen veya paylaşmadığım fikirlerden katkılarınızı beklerim.

Herkese bol seyahatli günler dilerim…

Son Yazılar
Bir cevap bırakın