Şeker Bayramı’nda Yurt Dışı Tatili İçin 4 Farklı Şehir

Şeker Bayramı’nda Yurt Dışı Tatili İçin 4 Farklı Şehir

Şeker Bayramı’nda yurt dışı tatili için 4 farklı şehir

17 Temmuz’da başlayıp 4 gün sürecek olan Şeker Bayramı’nda evde oturmak yerine kendinizi ödüllendirip güzel bir tatile çıkabilirsiniz. Farklı kültürleri tanıyıp yeni yerler keşfetmek istiyorsanız, yurt dışı turları sizin için ideal olacaktır. Sizler için Şeker bayramı turlarında yer alan şehirlerden birkaçını seçtik.

Viyana

Avrupa’nın en etkileyici başkentlerinden biri olan Viyana, birbirinden güzel müzeleri, sarayları, parkları, alışveriş caddeleri ve lezzetleriyle gezginlerin en çok merak ettiği şehirlerden biri. Buram buram tarih ve sanat kokan şehirde valse ve müziğe doyamayacaksınız.

Kentte Hofburg Sarayı, Aziz Stephan katedrali, Neubaugasse Flea Market, Votiv kilisesi gibi önemli yerleri gezerek şehri keşfe çıkabilirsiniz.

Viyana’ya gitmişken eksta tura katılarak bölgenin 20 km dışında yer alan Avrupa ‘nın en büyük yeraltı gölü Seegrotte ‘yi, ardından tarihin seyrini değiştiren olaya tanıklık eden meşhur Mayerling kasabasını ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca termal kükürtlü kaplıcaları ile ünlü olan Baden kasabası da şehrin ilgi çekici bölgelerinden.

Viyana’da Grinzing turuna katılıp otantik tavernada Viyana şarkıları eşliğinde  panelenmiş enfes schnitzelin tadını çıkarabilirsiniz. Bölgenin yerel şaraplarının ve üzüm suyunun tadına bakmadan da dönmeyin.

New York

Amerika’nın yanı sıra dünyanın en önemli şehirlerinden biri olan New York, müzeleri, parkları, alışveriş mekanları, gösteri ve tiyatro sahneleri, gökdelenler vadisiyle gezginlerin en çok ilgi gösterdiği yerlerden biri.

Newyork gezinizde Brooklyn Köprüsü, Özgürlük Anıtı, Rockefeller Center gökdelenini, Metropol Sanat Müzesi, Madison Square Garden mutlaka görmeniz gereken yerlerden.

Amerika’nın simgesi haline gelen Özgürlük Anıtına hayran kalırken, şehrin en önemli yapılarından Rockefeller Binası’ndan muhteşem Manhattan manzarasını seyredebilirsiniz.

Stockholm

İsveç’in başkenti olan Stockholm, müzeleri, tarihi yapıları ve doğa harikası güzellikleriyle tatil için ideal bir şehir. Park ve yeşil alanların yoğun olduğu şehirde, adacıklar, kayalar ve 24.000 adadan meydana gelen Stockholm takımadaları tüm güzelliğiyle dikkat çekiyor.

Stokholm’de Belediye Sarayı, Kraliyet Tiyatrosu, Fjallgatan Tepesi, ünlü Liman Bölgesi, Kraliyet Bölgesi’ni gezerek güzel bir şehir turu yapabilirsiniz. Şehin kanallarında tekne turu yapmanın keyfi de bir başka olur. Vasa gemisinin yer aldığı Vasa müzesini görmeden de şehirden ayrılmayın.

Oslo

Dünyanın en pahalı şehirleri arasında bilinen Oslo,  Kopenhag ve Stockholm’den sonra İskandinavya’nın dördüncü büyük şehri. Norveç Hükümeti, Parlemento ve Kraliyet Sarayı’nın yer aldığı şehir, yeşillik alanları ve adalarıyla en güzel İskandinav şehirlerinden biri.

Elliye yakın müze ve pek çok sanat galerisine ev sahipliği yapan şehir, doğal güzellikleri, parkları, eğlence alanları ve panoramik körfez manzarasıyla görenleri büyülüyor. Kentte Vigeland Park, Parlamento Binası, Nobel Barış Ödülü’nün verildiği Belediye Sarayı ve Akerbrygge bölgesine uğrayarak güzel bir şehir turu yapabilirsiniz.

Norveç’in en önemli lunaparkı olan TusenFryd Eğlence Parkı, içerisinde bulunan 33 eğlence aracı, 74 oyun alanı ve 33 restoranla özellikle çocuklu aileler için harika bir yer. Farklı spor aktivitelerine imkan tanıyan parkta binicilik yapabileceğiniz alanlar da bulunuyor.

Bu bayram şehirden biraz uzaklaşıp farklı diyarları keşfetmek istiyorsanız, Şeker Bayramı yurt dışı turları harika bir alternatif olabilir. Setur’un birbirinden renkli turları ile dünyanın çeşitli yerlerini gezip farklı kültürleri tanıma fırsatını elde edebilirsiniz.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın