Merhaba 2015

Merhaba 2015

2014 o kadar yoğun bir yıl oldu ki vedalaşamadan gitti bile. Madem 2014’e veda edemedim, bari 2015’e “merhaba” diyeyim.

Yeni yılı süslü ağaçsız karşılayan bir blog olmak istemezdim doğrusu 😛

2014 nasıl geçti?

2014 benim için seyahat anlamında doyurucu bir yıldı. Kasım ve aralık ayları hariç her ay yatılı bir yerlere gitmişiz. Bazı aylar utanmayıp 2-3 yere gitmişiz…

Ocak ayında Olgun’la şömineli bir tatile gitmek istemiştik. Fazla uzaklaşmadan Kuşadası’nın Kirazlı Köyü’nde tatlı bir hafta sonu geçirmiştik. Okumak için tık tık…

Şubat’ta kışa bir mola verip Dubai’ye gittik. Çok eğlendiğimiz, unutamadığımız bir gezi oldu. Bunda orada yaşayan arkadaşımız Serkan’ın bizi gezdirmesinin de payı var. Dubai yazım birçok gezgine fikir veriyor olmalı ki Google’da epey ön sıralarda, her gün çok sayıda okunuyor. Siz de okumak isterseniz buyrun…

2014 şubatta Dubai’deydik

Mart‘ta iş icabı Belek’te güzel bir otelde tatil yapmıştık. Onu yazmadım. Bu sene yine gideceğiz Kaya Palazzo‘ya, belki yazarım.

Nisan ayında Barselona gezimizi gerçekleştirdik. Fotoğraflarına bakmaya doyamadığım bir gezi oldu. Her tarafı sanat, mimari, renk dolu bir şehirdi. İnşallah yine yolum düşer. Yine çok yararlı bir yazı olduğu düşünüldü ki pek çok yorum ve soru geldi. Okumak için tık tık.

Olgun’un ablaları Ankara’da yaşıyor ve biz her sene onları ziyarete gidiyoruz. Nisan’da gittiğimizde Beypazarı‘nı da görmüştük. Neler mi yaptık?

Bir hafta sonu da İstanbul’a gidip hem Zorlu Center’da Notre Dame müzikalini izlemiş, hem de Vialand‘e gitmiştik. Vialand yorumlarımı da buradan okuyabilirsiniz.

Mayıs ayında kuzenim Oya’nın düğünü için Antakya‘ya gittik. Hem şehri, hem de künefecileri keşfettik. Tepsi kebabının tadı damağımızda. Lezzetli bir geziydi, tavsiye ederim!

Haziran ayında evlilik yıl dönümümüzü kutlamak için bir hafta sonu Kos Adası‘na gitmiştik. Söke’de yaşamanın nimeti, bütün Yunan Adalarına çok yakınız. Kos Adası gezi notları için tık tık.

Yaza Kos Adası’nda merhaba dedik

Haziran’ın bir başka kaçamağı da Kaş’a idi. Kaş‘a kaçmak çok keyifliydi! İnanmazsanız okuyun.

Temmuz ayında bayram tatili vardı ve biz hem deniz hem kültür tatili olsun diye Hırvatistan‘ı seçmiştik. Doğası mükemmel, eğlenceli, tam tatil memleketiymiş Hırvatistan. Biz bayıldık, bakalım neler anlatmışım…

Ağustos‘un sonunda bir Yunan Adası daha yapalım diye Midilli‘ye gittik. Yine çok güzel bir mini tatil oldu.Midilli gezi notlarım için tık tık.

Eylül‘de küçük bir İstanbul gezisi daha yapıp odadan kaçış oyunlarını keşfettik. O yazım da her gün çok sayıda kişi tarafından okunuyor. Siz de okuyun. Ben tekrar İstanbul’a gitsem de yeni oyunlar görsem diye heyecanlıyım.

Ekim ayında ise kurban bayramı tatili vardı. Boş geçmedik, Avusturya’ya gittik. Nezih ve asil kelimelerinin çok yakıştığı iki şehir gördük: Viyana ve Salzburg.

Salzburg

Ekim sonunda ise yine gurme bir keşif yapmak istedik, Adana‘ya uçtuk. Kebap, mumbar, bicibici bizden soruldu… 2015’te planlarınıza Adana’yı da dahil etmek isterseniz tıklayın…

Kasım‘da ise “yeter artık gezdiğiniz biraz oturun” diyenleri dinleyelim dedik. Zaten Olgun Dayı ve Melike Yenge olmuştuk, yeğen keyfi sürdük.

Aralık’ta ise Melike Teyze ve Olgun Enişte olunca hiçbir yere kıpırdayamadık. Her gece bebek sevmesindeyiz.

2014’te en az gezmek kadar yazmaktan da zevk aldım, blogla ilgili çok soru cevapladım, teşekkürler aldım, yeni insanlar tanıdım… O yüzden “iyi ki yazmışım” dedim, ve yazmaya devam edeceğim.

2015’ten neler bekliyorum?

En başta sağlık diliyorum herkes için. Var olanı kaybetmemek, sevdiklerimin yanımda olması tabii ki ilk dileklerim.

2014’te genelde yakın yerlere seyahat ettim. 2015’te ise gözüm uzaklarda. Planlarım ve biletlerim var, tarihler yaklaştıkça paylaşıyor olacağım. Bu yüzden Instagram hesabımı ve Facebook sayfamı takip etmeyi unutmayın.

Blog konusunda ise: Ayağımın Tozuyla 2015’de yepyeni imajı ile karşınızda olacak. Hummalı çalışmalar sürüyor. Umarım yeni halini de seversiniz.

2015’te blogumda İzmir’e daha çok yer vermek istiyorum. Aslında Sökeliyim, yani Aydınlı. Ama 5 sene yaşamış olduğum İzmir’e hala çok sık gidip geliyorum. Güzel bir İzmir rehberi hazırlayıp gidecek olanlara yol göstermek hedeflerim arasında 🙂

İzmirseveriz!

Sağlık, huzur, mutluluk dolu; daha bol para, daha çok şans getiren; gezmeli, yüzmeli, keşfetmeli bir yıl olsun 2015!

Sevgiler…

Son Yazılar
Yorum ( 1 )
  1. budapeste
    2 Aralık 2015 at 22:00
    Cevapla

    Kiskanarak izliyoruz. Tum gezginlere yerli yda yabanci olsun mekanlar kosunda faydali ve renkli\r\nelinize saglik

Bir cevap bırakın