İstanbul’da yeni trend: Kaçış oyunları

İstanbul’da yeni trend: Kaçış oyunları

Hafta sonu küçük bir İstanbul kaçamağı yaptık. Sebebi ziyaretimiz biraz iş, biraz da eğlenceydi.

En büyük motivasyonum da Deniz'in daha önce anlata anlata bitiremediği Istrapped idi. Haftalar önce yer ayırtmıştık, heyecanla gideceğimiz günü bekliyorduk…

Peki nedir bu Istrapped?

Istrapped gerçek bir kaçış deneyimi… Hani internette bazı oyunlar vardır, kilitli bir odadan gizli objeleri toplayıp kapıları açmaya çalışırız… Bu oyunların gerçek versiyonu diyebiliriz.

Gizemli bir ev, kilitli kapılar ve içeride türlü türlü bilmeceler… Bulmacayı çözüp 1 saat içinde bu garip evden çıkmaya çalışıyorsunuz. Çoğu zaman heyecanlı, bazen de gerilimli geçiyor 1 saatiniz.

İçeriye en fazla 5 kişilik bir ekip halinde girebiliyorsunuz, oyuna giderken ekibinizin tam olması gerekiyor. Sonradan giriş çıkış yasak… Biz 3 kişilik bir ekiptik, Olgun, ben ve kardeşim Müge.

Olgun tek kişilik dev kadro performansı sergilediği için biz 48 dakikada dışarı çıkmayı başardık. Göğsümüzü gererek çektirdiğimiz hatıra fotoğrafı şu şekilde…

Istrapped Hatırası

Biz zeka oyunlarını çok sevdiğimiz için böyle bir aktivitenin varlığından haberdar olur olmaz rezervasyon yaptırdık. Siz de bu deneyimi yaşamak isterseniz elinizi çabuk tutun, çünkü Istrapped her daim dolu.

Bu oyunda ipuçları ve direktifler hem Türkçe, hem İngilizce idi. Dolayısıyla Istrapped yabancı misafirlerinize de önerebileceğiniz turistik bir aktivite olarak değerlendirilebilir. Zaten Trip Advisor'da İstanbul'da yapılacaklar listesinin üst sıralarına tırmanmış bile!

Istrapped Taksim'de, Asmalı Mescit Caddesi'nde, Canım Ciğerim restoranın üst katı. Rezervasyon için tık tık…

Macerayı tattık, ama doymadık… Pazar günü de bir başka kaçış deneyimine katıldık. Bu sefer Kadıköy'deTuzak'tayız!

Başlıkta yeni trend demiştim ya, gerçekten bu oyunlar çok tutmuş ve hızla çoğalmaya başlamış… Istrapped başka bir mekan daha açacakmış. Tuzak ise Kadıköy'de şimdilik 1 oyunla hizmet verse de, önümüzdeki günlerde yeni bir oyun daha sunacakmış.

Tuzak Boğa Heykeli'ne çok yakın, Bahariye'nin ilk sağa sapan sokağı diyebiliriz. Kfc ve Pizza Hut'ın devamında…

Tuzak'ta Hotel California adlı otelden kaçış deneyimi yaşıyorsunuz. İlk resepsiyona giriliyor, daha sonra bazı odalara girerek şifreleri çözüp dışarı çıkmaya çalışıyorsunuz.

Deniz ve Mevlüt Istrapped'e doyamayıp rezervasyon yapmışlar, bizim geldiğimiz hafta sonunu seçmişler ki beraber girelim. 4 süper beyin bir olunca kilitleri erittik tabiri caizse 🙂 Yine 48 dakikada çıkmayı başardık.

Süperiz, başardık!

Tuzak'taki oyun çok daha teknolojik ve interaktifti diyebilirim. Bir gün önce Istrapped'e gitmiş olmama rağmen Tuzak'ta deja vu olmadım, çok daha farklı bir deneyimdi, yine çok eğlendik… Üstelik Tuzak fiyat olarak daha uygun.

Oyunun çıkışında moderatör ile sohbet edip performans değerlendirmesi yapmak da çok keyifliydi…

Tuzak'tan rezervasyon yapmak için tık tık…

Bu oyunlarda ekip çalışması çok önemli… Kişi bulduğu ipucunu takım arkadaşları ile paylaşmazsa oyun ilerlemiyor. O yüzden kurumsal şirketler ekip çalışmasını desteklemek amacıyla bu kaçış oyunlarından rezervasyon yapıp çalışanlarının yarışmasını istiyor, hem eğlendirip hem de eğitiyor…

Zekanızı kullanarak çok eğlenceli 1 saat yaşamak isterseniz siz de İstanbul'da birbiri ardına çoğalan bu oyunlardan rezervasyon yapabilirsiniz. Keyif almak garanti!

Hapisten kaçış konseptli Cage404 oyunu hakkındaki yorumum için tık tık…

 
 
Son Yazılar
Bir cevap bırakın