İstanbul’da Hapisten Kaçış Oyunu: Cage 404

İstanbul’da Hapisten Kaçış Oyunu: Cage 404

Bu aralar çok moda olan "kaçış oyunları" konseptine kendimi feci derecede kaptırmış bulunuyorum sayın okuyucu…

Önceden de yazdığım gibi kaçış oyunlarında sistem şöyle işliyor: Bile isteye gizemli bir eve veya odaya giriyorsunuz, evdeki bulmacaları çözerek kilitleri açıyorsunuz ve kilitlendiğiniz yerden çıkmaya çalışıyorsunuz. Takım halinde çalışıyor, zekanızı kullanıyor, çokça eğleniyorsunuz.

Kaçış oyunlarının sayısı gittikçe artıyor, İstanbul'da başlayan trend diğer şehirlere de sıçrıyor. Açılan her oyun bazı yenilikler getiriyor. Kimisinde evden kaçıyorsunuz, kimisinde otelden, kimisinde bir korku filmi sahnesinden…

Cage404 bu anlamda yaratıcılığın sınırlarını zorlamış bir konsepte sahip: Hapishaneden kaçış! 

Cage404'ün mahkum duvarı

Bir zamanların Prison Break hayranı, şimdilerin ise kaçış oyunu delisi olarak Özer Bey'in Cage404'e yaptığı daveti geri çeviremezdim! İstanbul'a gittim ve fırsatı değerlendirdim…

Cage404 Ekim 2014'ten beri hizmet veriyor. Yeri Taksim'de.

 Dekorasyonu Muhteşem Yüzyıl dizisinde bir dönem çalışmış bir sanat yönetmeni eşliğinde tasarlanmış, tadilatı tam 1,5 ay sürmüş. İçeride sahici bir hapishane olduğunu söyleyebilirim; ayrıntılarla bezenmiş, eskitilmiş ve dağınık.
 

Hücreye giriş

Sizin için hazırladıkları mahkum formaları ise iyice "moda girmenizi" sağlıyor. Tulumları giydikten sonra adeta Prison Break dizisindeki Michael Scofield kadar gaza gelmiştik. Vücudumuza hapishane planını dövme yaptırmamış olsak da  ne yapıp edip 1 saat içinde kaçmalıydık bu batakhaneden!
 
Tecrübeli ekibimizle bulmacaları hızla çözmeye başladık. Bulmacalar dekorasyonu ve konsepti gölgelememek adına "orta seviye" tasarlanmış. Bir yerde çok takılıp eğlenmeye mani olmayacak zorluktaki oyunu yüksek tempo ile tamamlamak mümkün.   
 
Çok kolay da sanılmasın,  biz 50 dakikada çıkabildik. Ben skorumuzu beğenmedim aslında ama çok az ipucu kullanmamızla teselli buluyorum 🙂
 
Turuncu mahkum formalarımızı giydik, cezamızı çektik ve çıkmayı başardık!
 
Cage404 ekibi bir sonraki oyunda mahkumları daha çok zorlayacakmış. Onu da merakla bekliyoruz…

Her çıkan grup duvara izini bırakıyor. Bizim izimiz bu şekildeydi:

 

Hapishanede duvara yazı yazmak adettendir…

Türkçe'de "Allah düşürmesin" denir, ama yalancıktan bir hapishane tecrübesi de fena olmuyormuş. Bence mutlaka siz de deneyimleyin. 
Rezervasyon için tık tık…
 
Şimdiden "Allah kurtarsın" 😛

Daha önce gittiğim kaçış oyunları için tık tık…

İzmir'de gittiğim kaçış oyunu ise burada…

Takım arkadaşım Deniz sayısız oyuna gitti ve bloğunda paylaştı. Yorumlarını okumak için tık tık…

Facebook sayfamdan yeni yazılarımı takip etmek için beğenin gitsin…

Son Yazılar
Yorum ( 1 )
  1. Seda
    2 Temmuz 2016 at 21:00
    Cevapla

    Merhaba,\r\n\r\nblogunuzu keyifle takip ediyorum. bende son zamanlarda kaçış oyunlarına sardım. bu oyunu geç buldum ama çok hoşuma giden bir oyun oldu. şimdi internette bununla ilgili ne varsa arıyorum. ararken de sizi buldum 🙂 bende size eğer zaman bulursanız escape hunt’a gitmenızı öneririm. escapehunt.com.tr adresi… benim ilk tecrübemdi. sizin de tecrübe etmenizi öneririm. sevgilerimle.

Bir cevap bırakın