Patras Karnavalı’nı Kaçırmak İstemeyenler İçin

Patras Karnavalı’nı Kaçırmak İstemeyenler İçin

Patras Karnavalı'nı Kaçırmak İstemeyenler İçin 
Benkactim.com'dan Yunanistan Turu

Her ülkenin kendine has özel günleri, karnavalları ve festivalleri bulunuyor. Yunanistan’ın meşhur Patras Karnavalı da ülkeye özel bir karnaval. Tarihiyle, deniz ürünleriyle, farklı ve keyifli gece hayatıyla dikkat çeken bir ülke olan Yunanistan’da rengarenk bir eğlenceye tanık olmak ve bu coşkuyu yaşamak istiyorsanız bu karnavalı kaçırmayın. 

Yunanistan'ın üçüncü büyük şehri olan Patras'ta düzenlenen karnaval, Venediklilerden kalma bir gelenek. 1800'lerin başından beri kutlanan Patras Karnavalı, Patras Belediyesi tarafından düzenleniyor.

Patras Karnavalı’nı merak edenler ve görmek isteyenler, Benkactim.com’un 16-20 Şubat 2017 Yunanistan Turu-Patras Karnavalı organizasyonuna mutlaka göz atmalı. Turun içeriği oldukça zengin. 

Turda ilk gün Atina yer alıyor. Acropolis Parthenon ve müze gezisi sonrası sırası ile Syntagma meydanı (anayasa), Parlemento, Antik akademi, Antik Kütüphane, Güzel Sanatlar Üniversitesi, Arkeoloji müzesi, Omonia Meydanı ve son olarak Monastraki meydanı gezeceğiniz yerler arasında olacak. Yunanistan’ın ilk üniversitesini ve Antic Agora’yı da görebileceksiniz. Akşam programında ise Tivoli restaurantta canlı müzik eşliğinde yemeğinizi yiyeceksiniz. 

İkinci gün Atina’ya veda ederek Delpi’ye doğru yola çıkacaksınız. Öğle yemeğini çok keyifli bir sahil kasabası olan GALAXIDI’de yedikten sonra Meteora’ya doğru yola devam edeceksiniz. 4-5 saat sürecek meteora gezinizin içinde öğle yemeğinizi bu eşsiz manzara eşliğinde yiyeceksiniz. Meteora ismi ile anılan bölge aynı zamanda 1998’den beri UNESCO’nun dünya mirası listesinde yer alıyor. Osmanlıya isyan eden Tepedelenli Ali Paşa’nın şehrine yani Yanya bir sonraki durağınız olacak.

Üçüncü gün Parga’ya yolculuk edeceksiniz. Burada tarihi kaleyi ve dar sokakları gezdikten sonra Osmanlı tarihinde önemli yeri olan Preveze’ye istikametinizi çevirecek, şehir turu ve kahve molası sonrası Lefkada’ya hareket edeceksiniz.  Preveze boğazını Ambrokikos körfezinden, suyun altına yapılmış tünelden geçtikten sonra Patra’ya doğru yola çıkacaksınız. Patra’da Agia Sofia’yı da yaptırmış olan Justinianos yaptırdığı kale ve antik roma tiyatrosunu gezeceksiniz. Şehirde yapacağımız kısa turda karnaval arifesi olduğu için bir çok ülkeden özellikle de İtalya’dan gelenleri görebilirsiniz. 

Turun dördüncü günü, Patras’ta kahvaltınızı yaptıktan sonra dünyanın en renkli karnavallarından birine katılabileceksiniz. Karnaval sonrasında Atina’ya doğru yola çıkacaksınız. Son gün olan 5. günde Panoramik şehir turu yapacaksınız.  Tarihi olimpiyat stadını gezerek tura başlayacak,  sırası ile Syntagma Meydanı, Parlemento, Ulusal Kütüphane, Güzel Sanatlar Akademisi, Omonia Meydanı ve Acropolis Müzesi ile Parthenon Tapınağı’nın bulunduğu tepeye gelecek, sonrasında Monastraki bölgesine geçeceksiniz. Öğle yemeğini aldıktan sonra dileyen misafirler ile Acropoli’sin monastraki eteklerinde kalan bölümleri ziyaret etmeye gidilecek ve Fethiye camii, antik Agora ilk üniversiteyi gördükten sonra yolculuğun sonuna gelinecek.
Yunanistan turları hakkında daha detaylı bilgi almak için http://www.benkactim.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

18-20 Kasım Selanik-Kavala- Kalambaka Turu, 9-11 Aralık Selanik-Kavala-Kalambaka Turu ve 1-4 Aralık Atina/Selanik Turu da ilginizi çekebilir ve tatil seçenekleriniz arasında yer alabilir.

 

Son Yazılar
Bir cevap bırakın