Farklı bir İngilizce Eğitim Deneyimi

Farklı bir İngilizce Eğitim Deneyimi

Yurtdışı seyahatlerinde İngilizce kullanmanın kaçınılmaz olduğunu hepimiz biliyoruz.

Havaalanına girdiğiniz andan itibaren gerek görevlilerle gerek mağazalardaki çalışanlarla başladığınız İngilizce iletişim, tatiliniz boyunca devam ediyor. Seyahat tutkunları için İngilizce bilmek neredeyse kaçınılmaz bir hale gelmiş durumda.

Ne yazık ki çalışma hayatı yoğun olanlar için belli saatlerde hizmet veren kurslara gitmek oldukça zor olabiliyor. İşten çıkınca o yorgunlukla bir kursa katılmak, o sırada kendini derse vermek, yolda zaman kaybetmek insanı bazen yıldırabiliyor ve bu sefer kesin "İngilizce öğreniyorum” demekten vazgeçiriyor.

Hal böyle iken son zamanlarda sıkça karşıma çıkan bir online İngilizce eğitim reklamına tıkladım ve yeni bir İngilizce eğitim yöntemi ile tanıştım. Firmanın adı Open English. Dünyaca ünlü olan firmanın artık Türkiye'de de hizmet vermeye başladığını öğrendim ve biraz daha araştırmaya karar verdim.

Open English bir online İngilizce öğrenme sitesi, amaçları iş hayatından dolayı kurslara vakit ayıramayanlara yenilikçi platformları ile yardımcı olmak. Firma 2007 yılında kurulmuş ve 2010 yılına gelindiğinde bir çok Latin Amerika ülkesinde faaliyetlerini artırmış. Şu anda dünya çapında kullanılan platform, 400.000’den fazla öğrenci sayısı ile çalışmalarına hızla devam ediyor.

Peki ne gibi farklılıklar ve ayrıcalıklar sunuyorlar?

Benim en çok ilgimi çeken nokta, platforma 7 gün 24 saat istediğiniz zaman katılabiliyor olmanız. Dolayısıyla programınızı kendinize göre ayarlıyorsunuz. Canlı dersler her yarım saatte bir aktif hale geliyor ve Amerikalı öğretmenler tarafından verilen derslere katılıyorsunuz.

İngilizceyi birinci ağızdan öğrenmek ve yabancı biri ile pratik yapma şansı gerçekten size farklı bir tecrübe katıyor.

Derslere katılımda herhangi bir sınır yok, istediğiniz kadar canlı derse girebiliyorsunuz ve platform üzerindeki diğer eğitim araçları olan test ve konu anlatımları ile eksiklerinizi gideriyorsunuz. Temel seviyeden ileri seviyeye kadar farklı kurlar sunan platformun bir diğer özelliği ise internet bağlantısı olan herhangi bir yerden size eğitim fırsatı sunması. İsterseniz seyahat ederken, isterseniz evinizde, isterseniz işyerinizde nerede olursa olsun eğitiminize devam ediyorsunuz.

Oldukça ilgili eğitim danışmanları ile sizlere yardımcı olmaya çalışan Open English ingilizce öğrenmek isteyen için yeni bir tercih olarak yerini almış. Bir çok kişi klasik eğitim yöntemleri yerine bu yeni sistemi tecrübe etmeyi tercih etmeye başlamış. Bir diğer ilginç noktada eğitiminiz sırasında dünyanın heryerinden öğrenciler ile tanışıp pratik yapma olanağınız olması.

Benim oldukça dikkatimi çelen Open English hakkında siz de bilgi edinmek istiyorsanız iletişim formunu doldurarak eğitim danışmanları ile görüşebilirsiniz.

İletişim formu: http://ow.ly/ztXu3035EcD

Son Yazılar
Yorum ( 3 )
 1. 2017 tüyap
  20 Ağustos 2016 at 21:00
  Cevapla

  İngilizce konuşmaya bir şekilde ihtiyacınız olacak. ya işinizle alakalı olabilir yada yaşadığınız yerle. yoksa öğreneyim bir kenarda dursun çok zor.

 2. Cihangir
  7 Ekim 2016 at 21:00
  Cevapla

  Harika bir blog adresi çok tesekkürler.

 3. ŞİŞLİ GÜNLÜK EV
  26 Aralık 2016 at 21:00
  Cevapla

  merhaba çok yararlı bir site olmuş,tebrik eder başarılarınızın devamını dileriz.

Bir cevap bırakın