Doğanın Güzellikleriyle Didim

Doğanın Güzellikleriyle Didim

Aydın’ın ilçelerinden biri olan doğa cenneti Didim, son yıllarda hızla gelişim gösteren tatil beldelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Büyük bir yat limanına sahip olan Didim’in muhteşem plajları ve denizinin berraklığı, bir çok kişinin tatil tercihinde etkili oluyor. Bunların yanı sıra sağlık turizmi açısından bakıldığında da önemi büyük, çünkü Didim, dünyada astım hastalığına iyi gelen iki bölgeden biri olma özelliğine sahip.

Didim’e ulaşım, Bodrum, Dalaman ve İzmir havaalanlarına yakınlığı sayesinde çok kolay.

Ege Denizi’nde bir yarımada olarak karşımıza çıkan Didim dünya çapında bir turizm bölgesidir. Burada konaklama konusunda çok fazla seçenek bulunuyor. Ev pansiyonları, oteller, tatil köyleri ve kamp alanları gelen turistleri ağırlamakta. Her cebe uygun konaklama imkânı sunan Didim otellerinde tatil yapmak için Jolly Tur ayrıcalıklarına göz atabilirsiniz ve cebinizi yakmayacak fırsatlardan faydalanabilirsiniz.

Didim’in bir tarafında Muğla bir tarafında Bafa Gölü diğer tarafında ise Ege Denizi yer alıyor.

Didim koylarının tamamı kumsallardan oluşuyor. En çok sevilen ve bilinen plajı Altınkum.

Görsel kayağı didim.bel.tr

İkinci olarak en çok tercih edilen plajı ise Akbük Plajı. Burada ağaçların gölgesi ve berrak deniziyle birlikte tatilin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca Akbük her türlü su sporu için de uygun.

Yunanistan’ın bazı adalarının göründüğü Manastır Koyu ve plajı dalgalı ama sıcak bir deniz keyfi sunuyor. Sahte Cennet Koyu Plajı ve diğer plajları da keşfetmeye değer.

Didim, konumu sayesinde tatilcilere büyük avantajlar sunuyor. Günü birlik turlarla birçok antik kenti gezip görmek mümkün:

Didim’in girişinde Apollon Tapınağı yer alıyor. Bu tarihi eser günümüze kadar en az zarara uğratılarak çok iyi korunmuş.

“Filozofların şehri” olarak bilinen Milet antik kenti, biraz ilerideki antik kent Priene, taş evlerle dolu Rum köyü olan Doğanbey, doğal güzellikleriyle Karina ve Kazıklıkoyu ve Dilek Yarımadası Milli Parkı gibi daha nice güzellikler Didim çevresinde yer alıyor.

Tarih kokan Didim’de antik değerlerle tanışıp müthiş doğasının eşliğinde berrak denizinde huzurlu bir tatil yapabilirsiniz. Bodrum ve Kuşadası gibi yerlere yakınlığı sayesinde tatilinizi farklı yerlerde de sürdürebilir, dilerseniz araya bir Yunan adası seyahati bile sığdırabilirsiniz.

Son Yazılar
Yorum ( 1 )
  1. Didim
    29 Ağustos 2017 at 16:02
    Cevapla

    Didim gerçekten harika bir yer. Üstelik yazın geldiğimizde çok uyguna ev kiralamıştık. Altınkum’da yüzmeden dönmek olmaz.

Bir cevap bırakın