Siz Hangi Turu Alırdınız?

Siz Hangi Turu Alırdınız?

Gün geçmiyor ki yeni bir rota popüler olmasın. Hemen her gün birbirinden güzel, birbirinden farklı ve eğlenceli birçok tur paketi satışa açılıyor. Tatil hepimiz için bir gereksinim olduğundan, tur şirketleri de bir hayli fazla. "Kendimiz mi gezelim tur firmasıyla mı gidelim" sorusu tamamen dönemlere, fiyatlara ve destinasyonlara göre değişiyor.

Kimi zaman kendiniz giderseniz daha ekonomik ve eğlenceli olacak Avrupa turları, bazen tur programlarıyla giderseniz çok daha uygun fiyata gelebiliyor. Ya da bir öğretmenseniz, öğrencilerinizle birlikte düzenleyeceğiniz okul turları kapsamında birbirinden güzel yerleri de keşfe çıkabilirsiniz. Arkadaş gruplarınızla gideceğiniz grup turları da oldukça cazip ve avantajlı paketler barındırabiliyor. Önemli olan nereye, nasıl, ne zaman ve kiminle gideceğinize karar vermeniz.

Seçenekler bu kadar çok olunca, 'Siz hangi turu alırdınız?' diyesi geliyor insanın. Ben de size kendiniz bir tatil paketi hazırlarsanız nasıl olur ya da tur firmasından alırsanız nasıl olur sorularını karşılaştırmalı olarak analiz yapmak istedim. Artık karar sizin:

Kendinizin Hazırladığı Tatil Programı

– Destinasyon konusunda özgürsünüz. Cebinizde paranız ve gezecek sağlığınız olduğu müddetçe, her yeri gezebilir, görebilir, yeni yerler keşfedebilirsiniz.

– Konaklama seçeneklerine kendiniz karar verebilir, en ucuz yerden en konforlu yere; bütçenize göre istediğiniz yerde kalabilirsiniz.

– Gideceğiniz yerin yerel lezzetlerini, her gün değişik bir yerde deneyerek tadabilirsiniz. Tek bir yere bağlı kalmazsınız.

– Uyanacağınız, yola çıkacağınız ve geri döneceğiniz saatlere kendiniz karar verebilirsiniz.

– Yeni insanlar, yeni kültürler ve yeni maceralarla karşılaşırsınız.

– Tatilinizi kendiniz hazırladığınız için iyi ya da kötü geçmesinin nedenini yalnızca kendinize ders çıkararak ödersiniz.

 

Turla Gidilen Tatil Programı

– Destinasyon konusunda hangi bölgeyi satın aldıysanız o paketteki yerleri görebilirsiniz. Bu kimi zaman kötü olsa da, iyi yönü gideceğiniz şehirlere ve şehirler arası ulaşıma cebinizden hiçbir şey ödemeyecek olmanızdır.

– Paket program dahilinde olan konaklama yerlerinde kalabilirsiniz. Buradaki şansınız da yarı yarıyadır. Genellikle iyi oteller seçilir ancak bunun bir garantisi de olmuyor maalesef.

– Tur programına bağlı kalacaksanız, görevlilerin önerdiği yerlerde yiyebilir ya da turdan ayrı gezecekseniz, çevredeki restoranlarda yiyebilirsiniz.

– Tura katılan yolcularla birlikte hareket edeceğinizden kendi başınıza gidip, dilediğiniz saatte dönemezsiniz.

– Memnuniyetsizliklerinizi ya da herhangi bir olumsuz durumu yetkililere bağlar ve kolayca pişman olursunuz. Tabi iyi yönünden bakmak gerekirse de her şey bir tecrübe.

 

Son Yazılar
Yorum ( 2 )
 1. Uzakrota
  4 Aralık 2015 at 22:00
  Cevapla

  Bazen Paket Turlar o kadar uyguna geliyor ki direk olarak almak istiyorsun. Geçenlerde gruppal’ın sitesinden bangkok turuna baktım 1900 tl, uçak biletine baktım 1800 tl ee bir de üzerine otel ekliyorsun dunya para. o yüzden bazen şartlar turla gitmeyi gerektiriyor.

 2. fatih
  20 Aralık 2015 at 22:00
  Cevapla

  halen paket tur mu yoksa bireysel mi düşünenler için faydalı olmuş.

Bir cevap bırakın