2015 Nasıl Geçmiş?

2015 Nasıl Geçmiş?

Koskoca 2015’i geride bırakmakla kalmadık, 2016’nın ocak ayını bile yedik sayılır. Ben, bir yandan iş, bir yandan bebek ile ikiye bölünmüşken aklımda hep bloğa yeni bir şeyler yazmak var.

2016 hedeflerimin ilkini paylaşmış olayım o zaman: Anne oldum diye bloğu boşlamamak 🙂

İlk fırsatta 2015’i yadetmek istedim. Çünkü ileriki yıllarda böyle özet yazıları geriye dönüp okumak çok zevkli oluyor. Kısacası bu yazıyı kendim için yazıyorum, ama sonunda size de bazı seyahat fikirleri vermiş olabilirim.

2015 Nasıl Geçmiş?

2015’te yurt dışı gezileri çok yoğun olmasa da toplamda yurt dışında en çok zaman geçirdiğim yıl oldu. Yılın 9 ayı hamilelikle geçse de küçük aktivitelerle günlerimi şenlendirmeyi başarmışım. Aslında hayatı renklendirmek için çok da uzaklara gitmeye gerek yokmuş…

2015’e Ankara’da Olgun’un ablalarıyla girmişiz.

Ocak‘ın ilk haftasonunda İzmir’de Kemeraltı lezzet duraklarını keşfetmişiz. Siz de keşfetmek isterseniz buraya tık tık…

Yine ocakta bir İstanbul çıkartması yapmış, 2 tane kaçış oyunu oynamışız. Onlar da burada: Cage 404 ve Senin Maceran. Bir de Can Oba Restoran‘da gurme bir tecrübe yaşamışız.

Ocak ayında hiç durmamış, son haftasonu da arkadaşlarla Sapanca’da şömineli bir ev kiralayıp keyif yapmışız. Kartepe’ye çıkma niyetimiz varken fırtına dolayısıyla çıkamamış, evde oyunlar oynayarak eğlenmişiz. Bu gezimizi blogda paylaşmamıştım.

Sapanca Gölü kenarında

Şubat ayında 14 şubata denk gelecek şekilde Budapeşte gezisi yapmıştık. Sevgililer gününe çok önem verdiğimizden değil ama Kurban bayramından beri tatil yapmamışlığın verdiği bir özlem ve 14 şubatın şehirde bir hareket yaratabileceğini düşündüğümüzden 2 senedir geziler için bu tarihi seçiyoruz. Budapeşte’yi çok eğlenceli bulmuştum, bence siz de planlarınıza katın. Yazımı okumak için tık tık…

Budapeşte tavsiyemdir!

Mart‘ta mesleki bir fuar için Antalya’da Kaya Palazzo Otel‘deydik. Blogda paylaşmasam da çok iyi bir otel olduğunu söylemeden geçmeyeyim. Her şey dahil konseptini sevenlere öneririm.

Mart’ın son haftasında Alaçatı Ot Festivali’ne katılmışız.

Nisan‘da ayagimintozuyla.net yeni görünümüne kavuştu. Şu teknolojik işler ne kadar da zormuş! Bloğun yeni görünümü beni epey meşgul etti. Umarım yeni hali daha çok sevilmiştir.

Yine nisanda uzun zamandır hayalini kurduğum Uzakdoğu seyahatimiz vardı. Mart sonunda hamile olduğumu öğrenmiştim ve önceden biletlerini hazırladığım bu gezinin iptal olmasından çok korkmuştum. Neyse ki sağlıklı bir hamileydim ve gezimiz gerçekleşti. Kamboçya’da Angkor Wat‘ı gördük, Phuket’te huzurlu bir tatil yaptık, Bangkok’da ise alışverişin dibine vurduk. Bu arada Ayağımın Tozuyla geleneğine ihanet edip Bangkok yazımı hala yayına koymadım.

2015’in en güzel anlarından: Phuket Phang Nga Bay kano turu

Mayısta biraz hamilelikten, biraz da uzun bir seyahatten ancak dönmüş olduğumuz için Çeşme ve Kuşadası’nda vakit geçirdik.

Haziran‘da çocukluk arkadaşım Özlem’in düğünü için Denizli’ye gittik. Pamukkale‘yi uzun zamandan sonra tekrar görme fırsatımız oldu. Gerçekten keyifli bir gezi noktası, üstelik müthiş bir doğa harikası.

Pamuklar içinde Pamukkale

Temmuz‘da ise ilk hafta sonu Murat Reis Ayvalık Oteli’nin daveti ile Ayvalık‘a gittik. O kadar beğendim ki oraları! Instagram’da paylaşmaya doyamamıştım. Cunda adası ve Ayvalık’ın eski ara sokakları tekrar oralara gideceğimizin garantisi! Ayvalık notlarım bu linkte.

Cunda’ya tepeden bakış

Amerika vizem 2015’te sona erdi ve sıcak bir temmuz gününde Ankara’ya vize yenilemeye gittik, annem ve babamla. Yine küçük çapta turistik bir Ankara gezisi de yaptık: Ankara kalesi ve Hamamönü…

Temmuza denk gelen Ramazan Bayramı bu sefer kısa olunca yakınlarda bir Yunan adasına kaçtık: Rodos! Sıcacık denizi ve eski şehri ile çocuklu seyahatseverlere önerebileceğim bir ada. Gezi yazımı okumak için tık tık…

Rodos

Ağustos‘ta bir haftasonu Samos’a bir haftasonu da Selimiye‘ye gittik. Samos’u önceden yazmıştım iki yazı ile:Samos 1 ve Samos 2.

Samos’ta bir Yunan Tavernası

Selimiye yazım ise kış gününde ağzınızın suyunu akıtabilir…

Masmavi Selimiye

Eylül‘de kurban bayramı vardı. 30 haftalık hamileliğimden ve o dönem eczanedeki yoğun çalışmalarımdan ötürü biraz sırtım ağrıyordu. Dolayısıyla uzak bir yere gitmeyi göze alamadım ve kendime yakışmayan bir hareket yaparak Bodrum’da her şey dahil konseptli bir otel ayarladım. Bodrum merkeze ulaşımı kolay bir oteldi ve itiraf etmeliyim: Çok keyifliydi. Bol bol kitap okuyup Zeki Müren’i andığımız bir tatil oldu. Bu tatili de yazmayı düşünüyorum önümüzdeki günlerde.

Bodrum Bodrum

Ekim‘de ise baby shower partisi yaptık, yani “bebek geliyor”partisi. Tabii ki temamız seyahatti. Okumak için tık tık…

Ekim ortasında da doğumu gerçekleştireceğim Amerika’nın San Diego şehrine gittik. 2015 sonuna kadar San Diego’daydım ve gerçekten güzel günler geçirdik. Medeniyet, saygı, güler yüz, plajlar, gün batımı, alışveriş ve leziz yemekler…

San Diego’da bebeksiz de gezdik,

Bebekle de…

Ekim sonunda bir Las Vegas çıkartması yapmıştık, okumak için tık tık…

Daha sonrası için San Diego notları hazırlamak yine planlarım arasında.

Güzel San Diego

27 kasımda kızımız Ekin’i sağlıkla kucağımıza almanın mutluluğu içindeydik. Ekin, şükran günü tatilinde, tam da kara cuma günü yaptığım 7 saat süren hunharca alışverişin ardından dünyaya geldi. Bu bir işaret olabilir mi bilmiyorum 🙂 Aslında çoğu kadının aksine çok alışverişsever biri değilim ama o gün annemlerin Amerika’daki ilk günüydü ve her an doğum olabilir düşüncesiyle tüm alışverişi kara cumaya sıkıştırmıştık, ardından da Ekin doğdu zaten 🙂

Hikayemizin bu kısmından sonrası sağlığımız yerinde olduğu sürece çocuklu olacak. Biraz büyüyüp gezmelere gitmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz…

Son Yazılar
Yorum ( 4 )
 1. kuş uykusu
  27 Ocak 2016 at 22:00
  Cevapla

  maşallah size, idolümsünüz 🙂

 2. arzu
  31 Ocak 2016 at 22:00
  Cevapla

  melikecim, çok samimi ve gzüel bir yazı olmuş… ekin’le gezilerini bekliyoruz heyecanla :)))

 3. arzu
  31 Ocak 2016 at 22:00
  Cevapla

  melikecim, çok samimi ve gzüel bir yazı olmuş… ekin’le gezilerini bekliyoruz heyecanla :)))

 4. ayşe gulec yılmaz
  1 Şubat 2016 at 22:00
  Cevapla

  mERHABA MELİKE, UMARIM EKİN İLE BİRLİKTE NİCE SEYAHATLİ VE SAĞLIKLI YILLARINIZ OLUR.

Bir cevap bırakın