2013’e Veda

2013’e Veda

2013'ün son günlerini yaşarken bu güzel yıla veda etmeden olmazdı…

Yeni yıl benim için hep yeni dileklerle, hedeflerle başlar. Belki bir çoğunu gerçekleştiremem ama ilk 1-2 ay bir gazla çabalayarak yaptıklarım yanıma kar kalır diye düşündüğümden kendime hedef koymaktan asla vazgeçmem.

Bir başka yeni yıla giriş ritüelim de etrafıma "yeni yıldan beklentileriniz neler?" diye sormak. Genelde D&R'ın aşağıda gördüğünüz hediye paketindeki gibi cevaplar alıyorum.

Herkesin ortak dileklerini ti ye alan D&R hediye paketi çok hoş

Kilo vermek, spor yapmak, kitap okumak gibi sıradan hedeflerin yanı sıra, "bıyık bırakmak" gibi ilginç bir hedefe sahip olan kocama ne demeli?

Ne dersiniz, yakışacak mı?

Ayrıca siyasete yeni atılmış olan babama ve yeni iş kuruyor olan Hale ve Hasan'a yeni yılda başarılar diliyorum. Arkanızdayız!

Benim yeni yıl dileklerime gelirsek… Klişeden başlamak gerekirse, öncelikle sağlık diyorum. Herkes için ilk madde bu olduğuna göre sıradakine geçelim…

Ben seyahat etmeyi, keşfetmeyi çok seviyorum. Algımın açık, öğrenmeye hazır olduğum turist hallerime ise bayılıyorum.

Seyahat, sizi para harcarken zenginleştiren tek şeydir!

Gezdiğim yerleri yazmaktan da ayrıca hoşlanıyorum, hem kendime yıllar sonra bile okuyabileceğim gezi hatırası bırakıyorum, hem de internette araştırma yapanlara bir rehber oluyorum. Her zaman şunu söylerim, resimsiz yazı, yazısız da resim bir işe yaramıyor. Blog bu yüzden süper bir icat.

Bu yıl blogumu geliştirip dizaynını yenilemeyi düşünüyorum. Bu anlamda önerilere açığım. Tabii ki içeriği de geliştirmek için bol bol gezmek lazım.

Dünya bir kitaptır, seyahat etmeyenler hep aynı sayfayı okuyor demektir

Genelde kenarda bekleyen ileri tarihte bir uçak biletim olur. "Eyvah, 2014'e plansız giriyorum" derken son anda Olgun Türk Hava Yolları'nın Miles and Smiles kartında biriken puanlarını harcamaya gittiğinde Barselona biletiyle geri döndü. Spontane alınmış bu bilete göre bir aksilik çıkmazsa nisanda Barselona'yı anlatıyor olacağım sizlere.

Bu kış için de Dubai ile ciddi düşünüyorum. Bunun sebebi ise 10 santigrat derecenin altında mutlu olamayan bünyemin kışa bir mola vermek istemesi. Yakın arkadaşım Serkan'ın Dubai'ye taşınmış olması da bir başka etken.

Yurt içinde de haftasonu kaçamakları ile sizlerle olmayı umuyorum. Gaziantep'e gidip her şeyi yiyerek yaptığım bütün sporu yabana götürmek, vücut ısımı yükseltmek için sıcak havuzlara girip çıkmak boynumun borcu olsun 🙂

Gittiğim yerlerde daha güzel fotoğraflar çekebilmek için de fotoğraf bilgimi arttırsam fena olmaz. En kötü ihtimalle aşağıdaki pozları vermek bir turistin asli görevidir.

Bir turist olarak vermeniz gereken pozlar

Tüm bunları yapabilmek için para kazanmak lazım, dolayısıyla çok çalışmak ve işimi geliştirmek de hedeflerim arasında. Yeni yıla nasıl girersen öyle geçer inancına göre "çok çalışma" kısmı gerçek olacak gibi, çünkü 1 Ocak 2014'te nöbetçi eczaneyim.

Ekonomik seyahat etmek için kampanya kovalamak da yeni yılda yapacaklarım arasında. İnternette bedava bilet kazandıran ne kadar yarışma varsa katılmaya özen gösteriyorum 🙂 Bu sayede yenilmeyi de öğreniyorum, çünkü hiç bir yarışmayı kazanamadım. 2014'te daha şanslı olmayı umuyorum 🙂

Kredi kartlarım Maximiles ve Wings in yanısıra bu sene mil puan biriktirebileceğim yeni kartlar alacağım.

Ucuz uçmak lazım

Yeri gelmişken bir de kampanya duyurusu yapalım, Türk Hava Yollarının Miles and Smiles kartının sevgililer gününe özel bir kampanyası var. 9-15 şubat arası seyahat edecekler için 1 bilet alana 2. bilet 1 euro. Ayrıntılar için buraya tık tık. Tarihler haftaiçini kapsadığı için biz katılamıyoruz, yıllık izni olan, işi serbest olanlar kaçırmasın!

2014'ün herkesin dileklerinin gerçek olduğu bir yıl olmasını diliyorum.

Bol bol gezelim, çok çok öğrenelim… Dünya'da onca güzel yer varken evde oturmak niye?

Seç, beğen, bilet al ve git!

* Bu yazıdaki fotoğrafların çoğunu Facebook'taki "Trust me, I'm a Traveler" sayfasından aldım.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın